Dwumiesięczny staż zagraniczny z przygotowaniem językowym i szkoleniem
Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU zaprasza do udziału w projekcie „Przekraczamy granice. Push the limits.
Projekt ten skierowany jest do osób młodych, które potrzebują zdobyć doświadczenie zawodowe, podnieść swoje kwalifikacje i gotowe są do udziału w niezwykłej przygodzie, jaką jest dwumiesięczny staż zagraniczny.
Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku 18-35 lat, które spełniają łącznie następujące kryteria:
- nie pracują, nie uczą się w trybie stacjonarnym, nie biorą udziału w żadnych kursach/szkoleniach (finansowanych ze środków publicznych)
- mają wykształcenie wyższe (licencjackie lub magisterskie) lub średnie zawodowe
- chcą zmienić swoją sytuację
- potrzebują zdobyć doświadczenie, podnieść swoje kwalifikacje
Do projektu zapraszamy osoby znające w stopniu podstawowym język obcy (pozom A2, preferowana znajomość języka kraju, w którym odbędzie się staż – niemiecki lub hiszpański).
Projekt jest skierowany do osób mieszkających na terenie województwa małopolskiego.
Co oferujemy?
- przez cały okres udziału w projekcie wsparcie osobistego mentora, które obejmuje pomoc w określeniu celów i planów działania, przygotowanie do stażu zagranicznego, opiekę podczas pobytu za granicą, pomoc w znalezieniu zatrudnienia lub podjęciu innej aktywności po powrocie do kraju;
- warsztaty i szkolenia rozwoju kompetencji zawodowych i społecznych;
- kursy językowe przygotowujące do stażu zagranicznego;
- dwumiesięczny staż zagraniczny, organizowany przez naszych partnerów
z Niemiec i Hiszpanii; - płatne staże zawodowe w kraju, kursy zawodowe, coaching indywidualny.
Dlaczego staże zagraniczne?
Ważnym elementem projektu jest udział w dwumiesięcznym stażu zagranicznym. Wyjazd za granicę i odbycie dwumiesięcznych praktyk w odpowiednio dobranej dla każdego Uczestnika/Uczestniczki firmie/instytucji, pozwoli zdobyć niestandardowe doświadczenie, nie tylko zawodowe. Pobyt za granicą to okazja do poznania nowego środowiska, poprawienia swoich umiejętności językowych, sprawdzenia się w nowych sytuacjach, zdobycia wielu cennych umiejętności, które będzie można wykorzystać po powrocie do kraju.
Nasi partnerzy mają duże doświadczenie w organizowaniu staży i praktyk. Dzięki współpracy z nimi możemy zaoferować Uczestnikom projektu najlepsze warunki odbywania stażu zagranicą.
Na czym polega udział w projekcie?
W projekcie udział weźmie w sumie 60 osób (3 edycje, każda po 20 osób – rekrutacja do każdej edycji prowadzona jest osobno). Obecnie prowadzimy rekrutację do pierwszej edycji projektu (staże zagraniczne w Niemczech, Drezno). Udział w projekcie obejmuje trzy etapy:
Etap I – przygotowanie do stażu zagranicznego
Na tym etapie, który potrwa ok. trzech miesięcy, organizujemy kursy językowe, szkolenia kulturowo-komunikacyjne, spotkania indywidualne i grupowe z mentorem przygotowujące do wyjazdu za granicę.
Etap II – mobilność zagraniczna, czyli dwumiesięczne staże za granicą
W pierwszej edycji projektu staże odbywać się będą w Niemczech (Drezno). Oferujemy staże w różnych branżach i zawodach. Miejsce stażu jest indywidualnie ustalane dla każdego Uczestnika/Uczestniczki projektu. Opłacamy koszty podróży, wyżywienie i zakwaterowanie. Podczas stażu zapewniamy opiekę polskich mentorów, atrakcje w czasie wolnym, zajęcia grupowe a po zakończeniu stażu zaświadczenia potwierdzające nabyte umiejętności
i doświadczenie.
Etap III – wsparcie po powrocie z zagranicy i wprowadzanie zmian
Ten etap będzie trwał maksymalnie sześć miesięcy, a jego celem jest wsparcie Uczestnika/Uczestniczki we wprowadzeniu wcześniej zaplanowanych zmian w swoje życie. Na tym etapie oferujemy coaching indywidualnym, doradztwo edukacyjne i zawodowe, treningi pracy. Dla części osób zorganizujemy płatne staże zawodowe w wymiarze ½ lub całego etatu, a dla części kursy/szkolenia zawodowe (wybór będzie zależał od wcześniej ustalonych wraz z mentorem planów i potrzeb Uczestnika/czki).
Rekrutacja
Rekrutacja do każdej edycji projektu prowadzona będzie osobno. Obecnie prowadzimy rekrutację do I edycji – staże w Niemczech.
W celu zgłoszenia się do projektu należy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (dostępny na www.pline.org)
Formularz można przesłać mailem na adres: [email protected], przesłać pocztą tradycyjną lub dostarczyć osobiście do biura.
Po weryfikacji formalnej zgłoszenia, kandydat/ka zostanie zaproszona na rozmowę rekrutacyjną (termin spotkania ustalamy indywidualnie z każdym kandydatem/ką).
Więcej informacji:
www.plineu.org
e-mail: [email protected]
tel: 12 411 05 24
Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU
ul. Kasprowicza 9a/1, 31-523 Kraków
(biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00)