Aktualności

10.04.2019

„Mój sąsiad Polska, mój sąsiad Niemcy” – polsko-niemiecki wieczór kulturalny


Polsko-niemiecki wieczór kulturalny „Mój sąsiad Polska, mój sąsiad Niemcy”

Masz od 18 do 26 lat? Słuchasz rapu, lubisz czytać, a może kręcą Cię inne rzeczy? Zapraszamy na polsko-niemiecki wieczór kulturalny!  Ina i Jonaswolontariusze Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży – w ramach organizowanego przez siebie wieczoru kulturalnego udostępnią scenę kreatywnym i utalentowanym młodym ludziom, zapraszając do wzięcia w nim udziału wszystkich zainteresowanych! Wydarzenie odbędzie się 14 czerwca od godz. 18.00 w Instytucie Goethego w Warszawie oraz 5 lipca od godz. 19.00 w Instytucie Polskim w Berlinie.

Czego możesz się spodziewać?

Wieczoru pełnego wrażeń, podczas którego wraz z innymi artystami będziesz mógł zaprezentować własny utwór przed publicznością. PNWM chce nie tylko zorganizować dwa wieczory kulturalne, ale także stworzyć dla młodych ludzi przestrzeń do spotkania i wymiany oraz rozbudzić w nich zainteresowanie krajem sąsiedzkim, w myśl idei społeczeństw wolnych od uprzedzeń. Dlatego z pewnością będzie też czas na rozmowy o tym, co słychać i jak się żyje w Niemczech i Polsce.

Jak możesz się zgłosić?

Zgłoś się do 15 maja 2019 roku z klasycznym wierszem lub współczesnym performancem, utworem muzycznym lub satyrycznym, slamem poetyckim lub czymś zupełnie oryginalnym, wypełniając formularz online. Jedynym warunkiem jest, by Twój utwór nawiązywał do tematu: „Mój sąsiad Polska, mój sąsiad Niemcy”.

Na poważnie czy na żarty – sam wybierasz, jak chcesz zaprezentować swój utwór na scenie. Stawiamy na różnorodność!

Wybrane dzieła zostaną przedstawione podczas wieczoru kulturalnego w Warszawie. Dodatkowo autorów dwóch najlepszych zaprosimy na nasz koszt do występu w Berlinie. Będzie to okazja na zaprezentowanie swojej twórczości przed międzynarodową publicznością oraz odwiedzenie sąsiada za Odry.

Więcej informacji na stronie https://www.pnwm.org/aktualnosci-i-projekty/projekty/dla-mlodziezy/polsko-niemiecki-wieczor-kulturalny-moj-sasiad-polska-moj-sasiad-niemcy/