Nr referencyjny

Bibliotekarz-animator/12/2016

Dodano

7 grudnia 2016

Miejsowość

Bibice

Bibliotekarz-animator kultury

Branża

Inne

Nazwa stanowiska

bibliotekarz-animator kultury

Rodzaj pracy

praca dorywcza/czasowa/w niepełnym wymiarze godzin

Ilość miejsc pracy

1

Ilość godzin w tygodniu

6

Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Zielonki: dorosłych i dzieci, studentów i emerytów, moli książkowych i tych, którzy wolą prasę lub Internet. Dysponujemy bogatym księgozbiorem, z dużą liczbą nowości, nierzadko trudnych do dostania w bibliotekach Krakowa. Dla dzieci mamy przygotowany specjalny kącik przy którym mogą poczytać rozmaite książeczki, wykonać ilustracje do swoich ulubionych bajek. Dla naszych najmłodszych czytelników na stoliku nie może zabraknąć najnowszych bajeczek.

Zakres obowiązków

•Prace organizacyjne nowo powstałego oddziału Biblioteki w Bibicach. •Opracowanie planu rozwoju kulturalnego (obejmującego różnorodne formy aktywności) dostosowanego do potrzeb i zainteresowań lokalnej społeczności oraz wcielanie go w życie, poznawanie środowiskowych potrzeb oświatowych, kulturalnych i rekreacyjnych. •Przygotowywanie i prowadzenie różnorodnych form pracy z czytelnikami, służących popularyzowaniu książki, wiedzy i nauki wśród dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów. •Stwarzanie młodzieży i dzieciom ciekawej oferty na spędzanie wolnego czasu w sposób atrakcyjny i pożyteczny, •Realizowanie imprez, warsztatów, przedsięwzięć promujących szeroko rozumianą naukę, sztukę, kulturę oraz czytelnictwo. •Prowadzenie warsztatów komputerowych dla seniorów. •Umiejętność nawiązywania współpracy z instytucjami i organizacjami, •Współpraca ze szkołami, przedszkolami i innymi instytucjami partnerskimi. •Realizacja projektów, poszukuje i pozyskuje sponsorów w celu podniesienia atrakcyjności oferty biblioteczno-kulturalnej. •Przekazywanie informacji do lokalnych środków przekazu o odbywającej się w bibliotece pracy edukacyjno-rozrywkowej. •Promowanie dziedzictwa kultury ludowej Bibic po przez oprowadzanie po ekspozycji etnograficznej.

Wymagania

•wykształcenie wyższe: bibliotekarskie, animacja kultury, pedagogiczne, kulturoznawcze lub pokrewne humanistyczne. •zainteresowania nowymi technologiami oraz szeroko rozumianą kulturą (sztuka, muzyką, plastyką, folklorem, etnografią, itp.), •umiejętności interpersonalne, pracy zespołowej i indywidualnej, •zdolność do inicjowania, elastyczność, otwartość na zmiany, •biegła obsługa komputera i swobodne korzystanie z Internetu, •komunikatywność i wysoka kultura osobista, odpowiedzialność oraz zaangażowanie, Mile widziane: •prawo jazdy kategorii B, znajomość języków obcych w stopniu podstawowym, •doświadczenie pedagogiczne, biblioteczne oraz z animacji kultury. Wymagane dokumenty: •życiorys – curriculum vitae, •list motywacyjny z wizją stworzenia nowej biblioteki połączonej z mocną animacją kultury w Bibicach.

Oferujemy/Warunki zatrudnienia

•umowa zlecenia na czas określony, •3 dni w tyg./6h, (godziny popołudniowo-wieczorne np. 14-20) •proponowane wynagrodzenie brutto wysokości 13 zł/h.