Nr referencyjny

Analityk/analityczka/06/2018

Dodano

7 czerwca 2018

Miejsowość

Warszawa

OSW zatrudni eksperta/ekspertkę ds. energetycznych w Europie Środkowej

Branża

Administracja państwowa

Nazwa stanowiska

Analityk/analityczka

Ilość miejsc pracy

1

Ośrodek Studiów Wschodnich im. Marka Karpia jest niezależną, publiczną instytucją analityczną zajmującą się monitoringiem wydarzeń i analizą procesów społeczno-politycznych, oraz gospodarczych w Rosji, Niemczech, na Ukrainie, Białorusi, państwach bałtyckich, Grupy Wyszehradzkiej i bałkańskich, oraz Turcji. Ośrodek prowadzi też badania regionalne dotyczące bezpieczeństwa, integracji rynków energetycznych, migracji oraz procesów integracyjnych w RFN, Europie Środkowej, na Bałkanach, Kaukazie, Azji Centralnej oraz regionie nordycko-bałtyckim i czarnomorskim. Ośrodek publikuje w ciągu roku kilkaset opracowań analitycznych: od krótkich analiz i ekspertyz po pogłębione studia dla osób zainteresowanych otoczeniem międzynarodowym Polski. Ośrodek jest też platformą dyskusji i współpracy ekspertów i przedstawicieli administracji państwowej RP. Ośrodek powstał w 1990 r. jako jednostka budżetowa administracji publicznej. Państwową osobą prawną jest na mocy ustawy z lipca 2011 r. od roku 2012. Zgodnie z ustawą głównym zadaniem Ośrodka jest opracowywanie oraz udostępnianie organom władzy publicznej RP informacji o istotnych wydarzeniach i procesach politycznych, społecznych i gospodarczych w otoczeniu międzynarodowym Polski, przygotowywanie analiz, ekspertyz i studiów prognostycznych. W Ośrodku pracuje na stałe kilkudziesięciu analityków. Podstawowa działalność Ośrodka jest w całości finansowa ze środków publicznych.

Zakres obowiązków

Systematyczne monitorowanie wydarzeń i procesów w zakresie specjalizacji, przygotowywanie tekstów informacyjno-analitycznych, udział w seminariach i konferencjach

Wymagania

- wykształcenie wyższe, - bardzo dobra znajomość sektora energetycznego w Europie Środkowej i na Bałkanach, - bardzo dobra znajomość polityk energetycznych państw Europy Środkowej i Bałkanów, - dobra znajomość sytuacji politycznej i gospodarczej w Europie Środkowej, - bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, - umiejętność samodzielnego i krytycznego myślenia, - umiejętność pisania tekstów o charakterze analitycznym w języku polskim, - umiejętność pracy w zespole, - dyspozycyjność i gotowość do zagranicznych wyjazdów studyjnych. Dodatkowym atutem będą: - znajomość jęz. niemieckiego, - znajomość jęz. rosyjskiego, - doświadczenie analityczne, - doświadczenie w pracy w sektorze energetycznym.

Oferujemy/Warunki zatrudnienia

Oferujemy ciekawą pracę w profesjonalnym zespole oraz możliwość rozwoju zawodowego w zakresie polityki międzynarodowej.

Tak