Nr referencyjny

Project/Programme Officer/01/2019

Dodano

24 stycznia 2019

Miejsowość

Kraków

Project/Programme Officer

Branża

Inne

Ilość miejsc pracy

4

Interreg V-A Polska-Słowacja 2014–2020 w pigułce Interreg V-A Polska-Słowacja 2014–2020 jest jednym z programów transgranicznych realizowanych w ramach celu „Europejska współpraca terytorialna” Unii Europejskiej. Ma on za zadanie wspieranie rozwoju obszaru przygranicznego na granicy polsko-słowackiej oraz pomoc w zacieśnianiu transgranicznej współpracy w zakresie: 1) zachowania i ochrony dziedzictwa naturalnego i kulturowego, 2) promocji zrównoważonego transportu i usuwania niedoborów przepustowości w działaniu najważniejszej infrastruktury sieciowej oraz 3) inwestycji w kształcenie, szkolenie i szkolenie zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej https://pl.plsk.eu/. Praca w międzynarodowym środowisku – Wspólny Sekretariat Techniczny w Krakowie Wspólny Sekretariat Techniczny (WST), który znajduje się w Krakowie, dawnym mieście królewskim położonym na południu Polski, odpowiada za bieżące zarządzanie programem, ocenę składanych wniosków projektowych zgłoszonych do dofinansowania, a także za monitorowanie realizacji programu. WST udziela wsparcia beneficjentom z Polski i Słowacji, którzy wdrażają wspólne projekty, a także promuje program i rozpowszechnia informacje o jego efektach.

Zakres obowiązków

Kogo szukamy? WST szuka godnej zaufania, pełnej zaangażowania i otwartej osoby, która jest entuzjastycznie nastawiona do pracy w międzynarodowym środowisku, chce przyczynić się do rozwoju regionów przygranicznych na granicy polsko-słowackiej oraz poszukuje możliwości rozwoju kariery w instytucjach UE. Wybrany kandydat będzie uczestniczyć w wykonywaniu zadań operacyjnych WST, takich jak m.in.: • ocena propozycji projektów i monitorowanie portfela projektów finansowanych w ramach programu; • weryfikacja raportów okresowych oraz wniosków o płatność składanych przez beneficjentów programu; • weryfikacja wniosków o zmianę projektów składanych przez beneficjentów programu; • przygotowywanie raportów dla instytucji nadzorujących wdrażanie programu (polskich, słowackich, unijnych); • organizacja wizyt monitorujących projektów oraz uczestnictwo w tych wizytach; • współpraca przy zarządzaniu realizacją Programu, korzystanie z informatycznych narzędzi zarządzania.

Wymagania

I. Niezbędne kwalifikacje: • dyplom ukończenia studiów; • biegła znajomość języka polskiego (zarówno w mowie, jak i w piśmie); • znajomość ram instytucjonalnych UE; • doskonałe umiejętności edytorskie i analityczne; • doskonałe umiejętności komunikacyjne; • doskonała znajomość obsługi komputera w zakresie MS Office; • umiejętność pracy pod presją czasu i dotrzymywania terminów; • nastawienie na jakość, dbałość o szczegóły; • umiejętność pracy w zespole, pracy samodzielnej nad wieloma zadaniami i terminowej realizacji zobowiązań; • zorientowanie na cel; • znajomość języka angielskiego (poziom B1). II. Dodatkowe atuty: • doświadczenie w zarządzaniu projektami, najlepiej w transgranicznych, międzynarodowych i międzyregionalnych programach współpracy lub projektach infrastrukturalnych; • znajomość polsko-słowackiego obszaru przygranicznego; • doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku; • znajomość technik zarządzania projektami; • znajomość języka słowackiego i angielskiego.

Oferujemy/Warunki zatrudnienia

Co oferujemy: - rozwój kariery w dynamicznym i pełnym zaangażowania zespole, którego członkowie chcą poprawić warunki do życia Polaków i Słowaków zamieszkujących regiony przygraniczne; - umowę o pracę regulowaną przez prawo polskie; - konkurencyjny pakiet płacowy, który określany jest indywidualnie na podstawie kwalifikacji i doświadczenia kandydata zgodnie z polskim rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 kwietnia 2008 r. w sprawie warunków wynagradzania za pracę i przyznawania innych świadczeń związanych z pracą dla pracowników zatrudnionych w niektórych jednostkach państwowej sfery budżetowej (Dz.U. 2008 nr 82, poz. 495, z późn. zm.) z uwzględnieniem wyników, pracy zespołowej i wykazywanej inicjatywy; - możliwości rozwoju zawodowego poprzez indywidualnie zaplanowane szkolenia i program kształcenia; - możliwość uczestnictwa w inicjatywach UE, takich jak grupy robocze i szkolenia INTERACT oraz INTERREG; - zwrot kosztów poniesionych w związku z mieszkaniem zagranicą (dla obcokrajowców).