Nr referencyjny

specjalista ds. muzealno-administracyjnych/12/2016

Dodano

7 grudnia 2016

Miejsowość

Zielonki

specjalista ds. muzealno-administracyjnych

Branża

Inne

Rodzaj pracy

praca dorywcza/czasowa/w niepełnym wymiarze godzin

Ilość miejsc pracy

1

Biblioteka Publiczna w Zielonkach zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Zielonki: dorosłych i dzieci, studentów i emerytów, moli książkowych i tych, którzy wolą prasę lub Internet. Dysponujemy bogatym księgozbiorem, z dużą liczbą nowości, nierzadko trudnych do dostania w bibliotekach Krakowa. Dla dzieci mamy przygotowany specjalny kącik przy którym mogą poczytać rozmaite książeczki, wykonać ilustracje do swoich ulubionych bajek. Dla naszych najmłodszych czytelników na stoliku nie może zabraknąć najnowszych bajeczek.

Zakres obowiązków

Zakres zadań na stanowisku: •gromadzenie archiwalnych zbiorów historycznych poprzez prowadzenie badań i poszukiwań na terenie gminy Zielonki (dary, zakupy, itp.), •systematyczne, naukowe opracowanie zbiorów IR, prowadzenie dokumentacji powierzonych zbiorów tj. inwentarzy, katalogów, księgi ruchu muzealiów, kartotek obiektów, baz danych, itp., •znakowanie zbiorów zgodnie z obowiązującymi przepisami IR, •wykonywanie podstawowych opisów muzealiów: wymiar- format, waga, rodzaj materiału, autor, tytuł, rok wydania (datowanie), miejsce przechowywania (magazyn, ekspozycja, archiwum w kartotekach i rejestrach), •archiwizowanie i przechowywanie dokumentacji zgodnie z obowiązującymi przepisami, •prowadzenie kwerend naukowych: muzealnych, archiwalnych i bibliotecznych, dotyczących problematyki kultury ludowej grupy etnograficznej krakowiaków zachodnich i historii gminy Zielonki lub zagadnień pokrewnych, •dbanie o zabezpieczenie zbiorów i pomieszczeń przed pożarem, włamaniem, kradzieżą itp., •przygotowywanie umów, opisy faktur zakupów zbiorów, •wdrażanie strategii marketingowych w IR, •kompleksowa obsługa zwiedzających, udzielanie informacji o wydarzeniach organizowanych przez IR w zakresie wystawienniczym i edukacyjnym, •inicjowanie działań edukacyjnych w różnych przedziałach wiekowych (organizacja lekcji, warsztatów muzealnych, spotkań), •inicjowanie i organizowanie wydarzeń muzealnych związanych z upowszechnianiem i popularyzacją wiedzy o kulturze ludowej i historii gminy Zielonki na bazie prezentowanych wystaw stałych i czasowych, posiadanych zbiorów oraz prowadzenie szczegółowej ich dokumentacji, •tworzenie dokumentacji opisowej i fotograficznej konserwowanych obiektów, •prowadzenie czynności profilaktycznych przeciw drewnojadom, molom itp., dotyczących zbiorów, magazynów, sali wystawienniczej i transportu muzealiów, •pomoc przy digitalizacji-cyfryzacji zbiorów oraz rejestrowanie wywiadów z najstarszymi mieszkańcami gminy, •przygotowywanie materiałów do folderów i ulotek informacyjnych oraz innych wydawnictw muzealnych, umiejętność pisania tekstów naukowych, popularno-naukowych, •Bieżące pisanie tekstów i zamieszczanie foto-relacji, zaproszeń na stronę www (http://zielonki.linuxpl.info/wordpress/) i portal społecznościowy IR, •pomoc w przygotowaniu dokumentacji aplikacyjnej na pozyskiwanie dodatkowych środków oraz sponsorów na działalność IR.

Wymagania

Niezbędne: •wykształcenie wyższe, preferowane: historia, etnografia, muzealnictwo, archiwistyka, ochrona i zarządzanie dziedzictwem, historia sztuki, konserwacja zabytków, itp. •bardzo dobra znajomość obsługi komputera (w szczególności pakietu MS Office), •znajomość podstawowych przepisów dotyczących bezpieczeństwa i ochrony zbiorów, •znajomość języka angielskiego (poziom przynajmniej B2), •znajomość obsługi stron www, portali społecznościowych. Mile widziane: •doświadczenie w organizowaniu pracy i animacji muzealnej, doświadczenie pracy w instytucjach kultury, •prawo jazdy kat. B. Inne wymagania: •umiejętność pracy w zespole, •planowanie i efektywna organizacja własnego czasu pracy, •zaangażowanie, odpowiedzialność, dokładność, dyspozycyjność, •wysoka kultura osobista oraz rozwinięte zdolności interpersonalne, •umiejętność pracy pod presją czasu oraz radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Oferujemy/Warunki zatrudnienia

Oferujemy: •możliwość zdobywania doświadczenia w nowoczesnej instytucji kultury •umowę o pracę na czas określony z możliwością dalszego zatrudnienia •możliwość rozwoju osobistego i zdobycia doświadczenia