Nr referencyjny

tyflospecjalista/05/2017

Dodano

15 maja 2017

Miejsowość

Kraków

Specjalista ds. ratowania przed nudą i walki o lepszy świat

Branża

Inne

Ilość miejsc pracy

5

Fundacja została założona w 1992 roku przez niewidomych i ich widzących przyjaciół. Nasze działania koncentrują się na wspieraniu osób, które straciły wzrok, a medycyna nie daje im nadziei na poprawę losu. W Europie i Ameryce Północnej niewidomi i niedowidzący są zrehabilitowani i oprzyrządowani na taką skalę, że dorównują widzącym. Fundacja Szansa dla Niewidomych stara się by tak było i w Polsce. Jesteśmy przede wszystkim organizacją, która doradza niewidomym i słabowidzącym, jak aktywnie żyć i odnosić sukcesy. Nasi beneficjenci biorą udział w profesjonalnych szkoleniach i warsztatach, otrzymują od nas w trakcie ich trwania niezbędne materiały szkoleniowe, jak chociażby podręczniki dotyczące nowoczesnej rehabilitacji.

Zakres obowiązków

Do Twoich głównych zadań należeć będzie: • poradnictwo w zakresie możliwości rehabilitacyjnych i informatycznych dla osób z dysfunkcją wzroku, • organizowanie spotkań dla osób niewidomych i niedowidzących ze specjalistami, • kontakty, współpraca z instytucjami publicznymi w województwie małopolskim, • organizacja pokazów nowoczesnych rozwiązań tyfloinformatycznych i tyflorehabilitacyjnych, • organizacja spotkań integracyjnych i wyjazdów, • realizacja projektów, których beneficjentami są osoby z dysfunkcją wzroku, • poszerzanie świadomości o istocie niepełnosprawności wzrokowej w najbliższym otoczeniu niewidomych i niedowidzących.

Wymagania

Wymagania: • minimum roczny staż pracy, • orzeczenie o niepełnosprawności, • samodzielność i inicjatywa w działaniu, • wysoka kultura osobista, • bardzo dobra znajomość obsługi komputera.

Oferujemy/Warunki zatrudnienia

Oferujemy ciekawą, pełną wyzwań pracę o dużym stopniu samodzielności i odpowiedzialności, rozwój zawodowy, możliwość poszerzenia doświadczenia i wiedzy w zakresie tyflorehabilitacji i tyfloinformatyki, a także długofalową współpracę i niezbędne narzędzia pracy.