Nr referencyjny

wolontariusz-trener/10

Dodano

4 października 2016

Miejsowość

Kraków

wolontariusz – trener zatrudnienia wspieranego

Branża

Inne

Nazwa stanowiska

wolontariusz - trener zatrudnienia wspieranego

Rodzaj pracy

wolontariat

Ilość miejsc pracy

3

Ilość godzin w tygodniu

20

Dzieło Kolpinga prowadzi szeroką działalność na rzecz lokalnych środowisk, a w szczególności osób najbardziej potrzebujących wsparcia – bezrobotnych, młodzieży i dzieci. Działania nasze opierają się na zasadzie „pomocy dla samopomocy”. Oznacza to, że nie tylko staramy się zaspokoić najpilniejsze potrzeby, ale chcemy, by udzielane przez nas wsparcie angażowało potrzebujących w rozwiązywanie własnych problemów, wyzwalało ich inicjatywę i stwarzało im możliwości do dalszego samodzielnego działania.

Zakres obowiązków

Do Twoich zadań należy: • analiza potrzeb klienta i rynku pracy • wspieranie działań na rzecz aktywnego poszukiwania pracy przez uczestnika projektu • nawiązywanie i podtrzymywanie relacji z potencjalnymi pracodawcami • wsparcie w procesie powrotu na rynek pracy

Wymagania

Do udziału w wolontariacie w sposób szczególny zapraszamy osoby: • Posiadające doświadczenie w pracy z osobami bezrobotnymi • Zainteresowane tematyką bezrobocia oraz metodami aktywnego poszukiwania pracy • Myślące kreatywnie • Lubiące podejmować wyzwania

Oferujemy/Warunki zatrudnienia

Oferujemy: • Możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego • Pracę w młodym zespole • Miłą atmosferę • Elastyczny grafik • Pracę w centrum miasta