Rozwój kariery to proces całożyciowy – czy jesteś tego świadom czy nie, zaczyna się już w dniu Twoich narodzin! O przebiegu kariery zawodowej człowieka decyduje mnóstwo czynników – rozwój fizyczny, zainteresowania, zdolności, osobowość, rodzinne środowisko, wartości.
Doradztwo kariery to proces, który pomoże Ci lepiej poznać i zrozumieć siebie i otaczający świat po to, aby podejmowane przez Ciebie decyzje edukacyjne, zawodowe i życiowe były jak najlepsze.
Celem poradnictwa zawodowego jest nie tylko wsparcie w czekającym Cię wyborze drogi życiowej tu i teraz – to proces całożyciowy, zatem naszym zadaniem jest wyposażyć Cię w wiedzę i umiejętności jak podejmować decyzje w ciągle zmieniającym się świecie.
Czego możesz się spodziewać?
Doradca:
- Pomoże Ci rozpoznać Twoje zasoby, mocne strony, atuty i wartości
- Pomoże Ci zdefiniować Twoje zawodowe i życiowe cele
- Wesprze Cię w zbudowaniu realnego planu działania
- Pomoże zidentyfikować trudności i bariery na drodze do celu i zaplanować strategie radzenia sobie z nimi
- Pomoże zidentyfikować źródła informacji, których wymagać będą czekające Cię decyzje
Doradca nie będzie:
- Mówić Ci co masz robić, decydować za Ciebie
- Pouczać
- Oceniać Twoich wyborów
Jak to wygląda i jak długo trwa proces doradztwa?
Proces doradztwa to cykl indywidualnych spotkań z doradcą, odbywający się face-to-face lub za pośrednictwem skypa. Liczba spotkań zależy od sytuacji klienta, trudności, z którą zgłasza się do doradcy, niemniej standardowo jest to 3-6 półtoragodzinnych sesji. Pierwsza sesja ma charakter swobodnej rozmowy, w czasie której doradca rozpoznaje problem i definiuje formę, zakres i możliwości wsparcia. Określa z klientem cele pracy i spodziewane korzyści a także zapoznaje klienta z metodami pracy.
Doradztwo świadczone w ramach Studenckiego Centrum Kariery jest bezpłatne.
Tutaj się umówisz na rozmowę.