Aktualności

21.11.2017

Projekt PRACA DLA MŁODYCH w Holandii


Projekt PRACA DLA MŁODYCH w Holandii

Projekt PRACA DLA MŁODYCH realizowany jest przez:

– Agencję Pracy Tymczasowej „International Research & Consulting” z certyfikatem Marszałka Województwa Małopolskiego

– Firmę N.L.S.Noord B.V. – organizatora miejsc zatrudnienia na terenie Królestwa Niderlandów

przy współpracy z:

– Polish Chamber of Commerce in the Netherlands /Polska Izba Handlowa w Holandii/ z poparciem:

– Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Hadze,

w ramach inicjatywy na rzecz aktywizacji ludzi młodych i otwarcia im drogi do samodzielnego prowadzenia kariery zawodowej.

Jeśli nie skończyłeś 22 roku życia [osoby od 22 lat będą mogły wziąć udział w równoległym projekcie „Praca w Holandii”] i jesteś osobą niepracującą, tj. bierną zawodowo, masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Rusza bowiem kolejny nabór do projektu „Praca dla Młodych”, stanowiący wsparcie dla osób młodych. Data rozpoczęcia projektu, trwającego 8-16 tygodni lub dłużej, jest ustalana indywidualnie dla każdego zainteresowanego.

Wymagania: Aby wziąć udział w projekcie wystarczy spełnić następujące warunki:

– mieć od 18-22 lat (osoby starsze, po 23r.ż. również mogą wziąć udział w projekcie w trybie indywidualnej rekrutacji)

– być osobą niepracującą, tj. bierną zawodowo

– nieuczącą się w trybie stacjonarnym

– niskie kwalifikacje lub ich brak nie stanowią przeszkody w uczestnictwie w projekcie Studenci studiów zaocznych mogą wziąć udział w projekcie pod warunkiem spełnienia powyższych kryteriów.

Dla osób szukających pracy i z małym doświadczeniem, skorzystanie z oferty jest dobrą szansą na podjęcie stałego zatrudnienia w Holandii. Udział w projekcie ma zapewnić Uczestnikowi zdobycie doświadczenia zawodowego w wybranej branży i uatrakcyjnić Jego zawodową ofertę na rynku pracy.

– wymagane jest posiadanie konta bankowego w EURO z aktywną kartą realizacji zleceń bankowych na terenie Holandii
Obowiązki: Praca na terenie północnej Holandii, w pobliżu wielkich miast, jak: Den Helder, Hoorn, Alkmaar. Prace odbywają się w sektorze rolniczo-ogrodniczym. Prace w firmach specjalizujących się w uprawie i hodowli kwiatów, warzyw. Każdy pracownik przed zatrudnieniem otrzymuje pakiet informacji wstępnych o swojej nowej pracy oraz regulamin pobytu. Pracownik zostaje poinformowany o specyfice wykonywanych czynności. Na początku pracownik otrzymuje do podpisania komplet dokumentów potwierdzających jego zatrudnienie w Holandii. Pracownik otrzymuje także możliwość uczestnictwa w kursach językowych (płatne). W przypadku zgłoszenia zainteresowania zostanie poinformowany przez osobę prowadzącą kurs o terminie, ilości godzin oraz sposobie płatności. Prace odbywają się 5 dni w tygodniu. Jeżeli życzeniem pracodawcy jest praca w soboty czy niedzielę, pracownik zobowiązuje się sprostać tym wymaganiom.

Oferta: Uczestnicy projektu będą korzystać z zatrudnienia w wiodących przedsiębiorstwach niderlandzkich z branży rolniczo-ogrodniczej. Każde stanowisko pracy jest dostosowywane do indywidualnych potrzeb uczestników. Dodatkową zaletą projektu jest udział ludzi młodych w dofinansowywanych warsztatach językowych (angielski, niderlandzki), szkoleniach zawodowych dopasowanych do ich potrzeb i predyspozycji prowadzonych przez profesjonalistów niderlandzkich. Wszyscy uczestnicy projektu mają gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna projektu i innych specjalistów. Przejazd pracowników z Polski do Holandii odbywa się poprzez licencjonowanego przewoźnika. Koszt przejazdu, według cennika przewoźnika, pokrywa pracownik. Dojazd do miejsc już na terenie Holandii jest zapewniony przez cały okres zatrudnienia podczas trwania projektu.

Proponujemy dwa rodzaje współpracy:

  1. Pracownik zostaje skierowany do pracodawcy użytkownika i we własnym zakresie zapewnia sobie:

– mieszkanie

– transport do pracy

– ubezpieczenie

Zapewnia się obsługę administracyjno-księgową typu: dokonywanie rozliczeń, wystawianie „salariów”, wypłatę wynagrodzenia na wskazane konto bankowe.

  1. Pracownik zostaje skierowany do pracodawcy mając zapewnione:

– mieszkanie (z opłaconą kaucją)

– ubezpieczenie

– dojazd do/z pracy środkami pracodawcy

– pakiet gospodarczo-techniczny, który zawiera m.in. asystę przy rozmowach z przedstawicielami różnych instytucji, np. wizyta u lekarza; pomoc przy nadaniu BSN, odpowiednika polskiego NIP

– tłumaczenia dokumentów

Wybierając drugi wariant Kandydat wyraża zgodę na współpracę z przedstawicielami zewnętrznej firmy, która taki pakiet socjalny zapewnia i troszczy się o zabezpieczenie wymienionych warunków przez cały okres zatrudnienia kandydata.

Koszty te są uwzględnione w rozliczeniach pracowników, nie powodując zmian stawek za godzinę pracy przedstawionych w tabeli.

Rozliczenia za pracę następują w trybie tygodniowym w następujący sposób:

1 tydzień pracy: 50 euro zaliczki

2 tydzień pracy: 75 euro zaliczki

3 tydzień pracy: 100 euro zaliczki

4 tydzień pracy: 100 euro zaliczki

5 tydzień pracy: rozliczenie całkowite za tygodnie 1-4.

Całość miesięcznego rozliczenia następuje na koniec kontraktu (przy krótkich kontraktach tymczasowych), lub w okresie czterotygodniowym przy kontraktach długoterminowych. Przewidywana miesięczna ilość godzin pracy: 160-200

Stawka godzinowa dla pracowników w zależności od wieku:

– obowiązuje do 31.12.2017

18l. – 4.52e brutto                                         21l. – 8.09e brutto

19l. – 5.25e brutto                                         22l. – 9.51e brutto

20l. – 6.66e brutto

– obowiązuje od 1.01.2018

18l. – 4.56e brutto                                         21l. – 8.15e brutto

19l. – 5.28e brutto                                         22l. – 9.59e brutto

20l. – 6.71e brutto

Zakwaterowanie: domy w zabudowie szeregowej, wolnostojące, pokoje 2-4-osobowe, pralka, lodówka, kuchnia w pełni dostępne. Obowiązuje własna pościel: kołdra, śpiwór, poduszka, prześcieradło). Utrzymanie porządku należy do obowiązków mieszkańców. W przypadku niezachowania standardów czystości wymaganych przez właściciela, mieszkańcy zostaną obciążeni kosztami sprzątania zgodnie z fakturą wystawioną przez firmę sprzątającą.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmowane są drogą elektroniczną lub telefonicznie:

biuro@bratniak.krakow.pl

lub

info@nlsnoord.nl

kontakt w Holandii: 0031 622 30 90 66

kontakt w Polsce: 0048 517 304 926