Aktualności

5.06.2017

Technik WIERTNIK – policealna szkoła dla Ciebie


Zespół Szkół Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa
im. prof. Walerego Goetla w Krakowie
Serdecznie zapraszamy do naszej Szkoły Policealnej dla dorosłych kształcącej w zawodzie Technik wiertnik.
Technik wiertnik posiada wykształcenie w dziedzinie kopalin płynnych tj.: ropa naftowa, gaz ziemny, a w dzisiejszych czasach przede wszystkim w kwestii wody pitnej i geotermalnej.
Przygotowanie do tego zawodu wymaga :
 starannie przekazanej wiedzy teoretycznej
 niuansów hydrauliki otworowej
 poznania zagadnień od strony praktycznej
Zespół Szkół PGNiG współpracuje z Polską firmą wiertniczą EXALO, największym typu zakładem wiertniczym w tej części Europy. Zatrudniamy najlepszy specjalistów – wykładowców w tej branży, którzy chętnie dzielą się nie tylko swoją wiedzą ale i doświadczeniem.
Mamy jedne z najlepiej wyposażonych pracowni pośród polskich szkół, a uczniowie mogą dotknąć i samodzielnie przeprowadzać proste prace wiertnicze, które są przedbiegiem do zastosowania zdobytych umiejętności na urządzeniach przemysłowych.
Praca zawodowa wiertnika nie jest łatwa, ale gromadząca wokół siebie ludzi z pasją, którzy po zdobyciu wykształcenia w Polsce, najczęściej znajdują zatrudnienie poza granicami kraju, a tam są cenionymi fachowcami zarabiającymi pieniądze na poziomie światowym.
Czekamy właśnie na Ciebie i zapraszamy do naszej 2 letniej – weekendowej szkoły policealnej. Informacje o terminach, wymaganych dokumentach i opłatach znajdziesz na naszej stronie internetowej www.brzozowa5.edu.pl w zakładce Szkoła Policealna. Nie trać czasu, zadbaj o swoją przyszłość już dziś